Biustonosze: duże rozmiary – czy to dla mnie?

biustonosze duże rozmiary

Być może od jakiegoś czasu zadajesz sobie to pytanie. Bo tak naprawdę, wbrew temu, co może się wydawać, najwięcej problemu z dopasowaniem stwarzają… biustonosze. Duże rozmiary, a przynajmniej większe niż te, które nosiłyśmy wcześniej, często są lepszym wyborem. Zdaję sobie sprawę, że to zniechęca wiele z was. Jednak odrzuć myśli o tym, że rozmiarówka cokolwiek definiuje i zacznij dobierać bieliznę tak, żeby dobrze wpływała na nasze ciało. Źle dobrany biustonosz przyniesie ci tylko szkodę.

Zalety dobrze dobranego biustonosza

Zalety dobrze dobranego biustonosza możemy podzielić na te, które dotyczą zdrowia i te, które dotyczą wyglądu. Zatem jeśli dobrze dobierzesz bieliznę, połączysz przyjemne z pożytecznym.

Lista zalet dobrze dobranego biustonosza:

  • odciąża kręgosłup, jeśli masz duży biust
  • podnosi biust
  • poprawia proporcje całej sylwetki
  • opóźnia starzenie się biustu i napina skórę
  • modeluje piersi
  • poprawia nastrój, kiedy patrzysz w lustro : )

Jak dobrze dobrać biustonosz?

Nie oszukujmy się – najwygodniej jest skorzystać z usług profesjonalnej brafitterki. Niekiedy możesz to zrobić nieodpłatnie w sklepie z bielizną. Jednak mam świadomość, że dla niektórych z was może to być krępujące, lub znacie miejsca tylko z płatnymi usługami i nie chcecie wydawać dodatkowych pieniędzy. Nie szkodzi – dobór biustonosza we własnym zakresie też jest możliwy, wystarczy kilka kroków.

Zmierz się

Żeby dobrze wybrać biustonosz, musisz się zmierzyć w dwóch miejscach – pod biustem i w biuście. Poniżej wyjaśniam, jak zrobić to właściwie.

Pomiar pod biustem

Jest to pierwszy krok konieczny do tego, żeby dobrze dobrać biustonosz. Ale nie stresuj się, to ważne. Zdejmij biustonosz, stań prosto i swobodnie oddychaj. Miarkę dociśnij do ciała, niech się po nim swobodnie nie przesuwa. Tylko znowu nie tak, żeby bolało. Wynik zaokrąglij do wielokrotności liczby 5, zapamiętaj lub zapisz i przejdź do kolejnego kroku.

biustonosze duże rozmiaryPomiar w biuście

W biuście zmierz się zakładając biustonosz. Ale nie jakikolwiek, tylko taki o miękkich miskach, który dobrze zbiera biust. Miarkę lekko dociśnij. Jeśli biust opada zmierz się nie na stojąco, ale w pozycji pochylonej, żeby biustonosz był odpowiedni niezależnie od tego, jaką pozycję przyjmuje twoje ciało.

Wybór miseczki

A teraz trochę matematyki. Im większa różnica między odwodem w biuście a obwodem pod biustem, tym większa będzie miska. A zaczyna się od 9,5 B od 12… No właśnie. Choć istnieją takie reguły, najlepsze jest wykorzystanie tabeli rozmiarów konkretnego sklepu. Niestety, jeśli raz kupisz 75D i będzie pasować, to nie znaczy, że tak będzie zawsze.

Szczególnie ostatni krok sprawia, że niektórzy wolą pokręcić nosem i odpuścić zostają przy starych rozmiarach. Jednak musisz sobie uświadomić, że mówimy o bardzo ważnych, jeśli nie najważniejszych częściach garderoby. Dlatego nie ma co się obrażać na nowe biustonosze. Duże rozmiary, które się pojawią, dadzą ci większe korzyści niż chęć noszenia mniejszych, ale niepasujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code