Ekskluzywna odzież damska w garderobie kapsułowej

ekskluzywna odzież damska

Ekskluzywna odzież damska wielu osobom wydaje się raczej nieosiągalna. Zbyt wiele kosztuje, trzeba się za dużo nachodzić – powody mogą być różne. Na szczęście większość z nich rozwiązuje garderoba kapsułowa, której koncepcja – po uprzednich wiosennych porządkach – niektórym z was może przypaść do gustu.

Garderoba kapsułowa to taka, w której znajdują się nie byle jakie ubrania. Istotne jest to, by były one uniwersalne – zarówno w kroju, jak i w wyglądzie. Dzięki temu, przy niezbyt imponującej (rozmiarem) zawartości szafy, możemy stworzyć wiele codziennych strojów.

Jakie ubrania zmieścić w garderobie kapsułowej?

To bardzo częste pytanie. Odpowiedź jest zazwyczaj bardzo prosta – w takiej garderobie powinno zmieścić się to, co lubisz i co możesz nosić. Pierwszego tłumaczyć nie trzeba – każdy ma swój gust. Nieco inaczej jest z drugą sprawą. Za to możliwość noszenia jest związana z jednej strony z tym, czym zajmujesz się na co dzień, a z drugiej – z pogodą.

Chodzenie do pracy, czy też do szkoły, ma swoje przywileje. Czasami obowiązuje nas dresscode, innym razem konieczność noszenia się wygodnie, żeby w każdym momencie móc bez problemu wykonać coś, co wymaga aktywności fizycznej. Twoja ekskluzywna odzież damska powinna do tego pasować.

garderoba kapsułowaOd czego zacząć?

Najlepszym punktem wyjścia do stworzenia kapsułowej garderoby jest uporządkowanie szafy. Efektem tego ogarnięcia ubrań, powinno być pozostanie na miejscu tylko tych rzeczy, w których:

  • znakomicie się czujesz,

  • jeszcze lepiej wyglądasz.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób dobierać rzeczy odpowiednie do swojej sylwetki, możesz zerknąć do poradników. Jeśli nie znajdujesz zbyt wielu rzecz u siebie, to świetnie. Wbrew pozorom to idealny moment, by ekskluzywna odzież damska znalazła w niej ważne miejsce.

Ile rzeczy może znaleźć się w szafie?

Garderoba kapsułowa pomija dodatki, więc jeśli masz słabość do apaszek, szalików, czy też nakryć głowy – możesz mieć ich, ile tylko chcesz. Jednak ta zasada nie dotyczy butów – te muszą się zmieścić w planie ilościowym.

Jeśli przechodzimy do liczb, to znajdziemy bardzo dużo odpowiedzi na to, ile to jest optymalnie. Zasadniczo mówi się, że garderoba kapsułowa powinna zawierać od 30 do 40 sztuk ubrań na dany sezon. Przy czym te, które możemy nosić cały rok, wliczają się do każdej puli. Jeśli interesuje cię ekskluzywna odzież damska, poświęć jej nieco więcej miejsca. Swoją drogą, kiedy cała idea garderoby kapsułowej się rodziła, wystarczyło kilkanaście rzeczy na daną porę roku, ale najwyraźniej nawet minimalizm nie był w stanie kompletnie oprzeć się konsumpcjonizmowi.

W przyjętej przez nas wartości, musimy zmieścić buty, spodnie, spódnice, sukienki, bluzki, koszule i odzież wierzchnią. Dokładne liczby musisz wybrać zgodnie z upodobaniami. Znajdą się osoby, które wybiorą posiadanie dwóch par butów i w to miejsce kupią pięć sukienek. Jednak szansa, że ktoś poświęci trzy bluzki na rzecz trzech par butów również istnieje. Grunt, żeby nie przesadzić i nie odnaleźć się w nowej rzeczywistości z szafą pełną spodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code