Giuseppe Zanotti, historia marki

Giuseppe Zanotti to marka, pod którą kryje się włoskie luksusowe obuwie. Giuseppe jest projektantem mody znanym ze swoich rzeźbionych, ozdobionych klejnotami obcasów, luksusowych trampek, torebek, biżuterii i skórzanej odzieży. Jaka jest historia rozpoznawalnej prestiżowej marki?

Kolekcje Giuseppe Zanotti dystrybuuje swoje kolekcje w 75 krajach na całym świecie poprzez sieć bezpośrednio ekskluzywnych butików, franczyzobiorców i luksusowych sprzedawców detalicznych.

Historia marki i sukces Giuseppe Zanotti

 

Zanotti urodził się 17 kwietnia 1957 r. w małej wiosce San Mauro Pascoliin w regionie Emilia Romagna we Włoszech, położonej na obrzeżach nadmorskiego kurortu Rimini. Tam też dorastał i po raz pierwszy zetknął się z tradycją obuwniczą. Rimini i jego okolice znane są z wysokiej klasy butów. Wtedy też zaczęła się jego pasja. „Zawsze miałem obsesję na punkcie butów” – powiedział Giuseppe Zanotti w wywiadzie dla Harper’s Bazaar Australia w 2014 roku. ”

W latach 80-tych Zanotti zdecydował się rozpocząć karierę w tworzeniu damskich butów. Na początku projektował dla niezależnych twórców. Wtedy też powoli torował sobie drogę do stworzenia własnego rozpoznawalnego stylu.

Giuseppe Zanotti – buty inne niż wszystkie

Na początku lat dziewięćdziesiątych Zanotti zaczął kreować odrębny styl obuwia wyróżniający się szczególnie bogatymi zdobieniami z wykorzystaniem biżuterii bijoux. Następnie kupił fabrykę obuwia Vicini w swoim rodzinnym mieście San Mauro Pascoli i rozpoczął rozbudowę małej firmy. W produkcji obuwia w fabryce Giuseppe Zanottiego odrębne działy zaczęły specjalizować się w produkcji obcasów i ozdobnych klejnotów. Projektant zaczął zatrudniać wykwalifikowanych hafciarzy i innych rzemieślników. Saks Fifth Avenue, Neiman Marcus i Barney’s New York byli jednymi z pierwszych luksusowych sprzedawców detalicznych, którzy wykupili kolekcję Zanotti i pozostali detalistami tej marki.

Pierwszy butik Giuseppe Zanottiego został otwarty w Mediolanie w 2000 r. Następne sklepy otwarte zostały w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Moskwie, Hong Kongu, Miami, Los Angeles i Saint Tropez. W 2016 roku Giuseppe Zanotti świętował otwarcie swojego setnego sklepu flagowego w IFC w Szanghaju. Vicini Sp.A., która rozpoczęła działalność jako niewielki podmiot produkcyjny, dziś liczy pięć fabryk należących do firmy specjalizujących się we wszystkich etapach tworzenia luksusowych butów i zatrudnia 650 pracowników, którzy pomagają w produkcji ponad 600 000 par butów rocznie.

Styl Giuseppe Zanottiego jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Chyba trudno o obuwie tak charakterystyczne, jak te od Giuseppe Zanotti. Buty tego projektanta to od lat symbol dobrego smaku oraz odważnego podejścia do mody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *