Wiosna, lato, jesień, zima – jakim typem kolorystycznym jesteś?

typ urody

Nadchodzi wiosna, a co za tym idzie, wiele z nas będzie chciała wymienić lub chociaż odświeżyć swoją garderobę. Jest to świetny czas na to, aby dokładniej przyjrzeć się temu, w jakich kolorach jest nam najlepiej, a jakich powinnyśmy unikać. Wiadomo, każda z nas ma inny typ urody. Po polskich ulicach chodzą przepiękne blondynki o jasnej karnacji, ciemnowłose i ciemnookie dziewczyny, czy zielonookie i rudowłose boginie. Wszystkie jesteśmy piękne. Ale czy każda z nas wie, jak najlepiej dopasować ubranie do koloru włosów, oczu i skóry?

Wiadomo, że przede wszystkim musimy kierować się swoim gustem. Czy jednak jeśli naprawdę nie pasuje do Ciebie jasnożółta koszula, nie warto byłoby zastąpić ją inną? Jednak, jaką? Na to pytanie chcę dziś odpowiedzieć. Tematem artykułu jest szeroko pojęta analiza kolorystyczna. Będę opierać się na podziale, na typy takie jak: wiosna, lato, jesień i zima. A więc, zaczynamy.

 

Sprawdź, co będzie w modne w 2019 roku http://kolorowaszafa.com/najciekawsze-trendy-modzie-sezon-jesienno-zimowy-2018-2019/

 

Zacznij od określenia swojego odcienia skóry

Zanim opiszę, czym charakteryzują się poszczególne typy urody, chcę Wam pokazać, jak najlepiej ocenić swój kolor karnacji (co nie jest tak oczywiste, jak kolor oczu). Jeśli Twoja skóra, w świetle dziennym ma żółtawy/pomarańczowy odcień oznacza to, że posiadasz CIEPŁY typ skóry. ZIMNY odcień jest różowawy lub niebieskawy (siny). Inną dobra metodą jest przyjrzenie się kolorowi swoich żył na nadgarstkach. Mówi się, że osoby posiadające je w kolorze niebieskim, mają chłodną karnację. Nie zawsze się to jednak sprawdza. Jestem typowym przykładem ciepłego typu skóry, mój odcień skóry jest bardzo żółty, przez cały rok. Jednak, kolor moich żył jest zdecydowanie niebieski. Metoda „na biżuterię” również może się nie sprawdzić. Są osoby, którym zdecydowanie pasuje zarówno srebro, jak i złoto. Jeśli jednak założysz srebrną kolię i czujesz, że nie pasuje to do Twojej urody, możesz być pewna, że jesteś ciepłym typem.

Wiosna, lato, jesień, zima

Dobra i rzetelna analiza kolorystyczna musi być poprzedzona, jasnym określeniem, jakim typem urody jesteś. W klasycznym podziale, mamy 4 kategorie, które maja po 3 podkategorie. Tak szczegółowy podział, pozwala na jak najdokładniejsze dobranie poszczególnych kolorów, co więcej takich, które będą z sobą jak najlepiej grały. Okazuje się również, że „Pani Zima”, będzie mogła nosić podobny zestaw kolorystyczny do „kobiety lato”. Zaciekawiona?

WIOSNA

Typ urody WIOSNA, możemy podzielić na podtypy: jasna, ciepła i czysta.
-WIOSNA JASNA, charakteryzuje się brakiem kontrastów barw. Posiada jasne oczy (niebieskie, szaroniebieskie, jasnozielone) oraz jasne włosy (blond pasemka). Ma jasną karnację, często z rozszerzonymi naczynkami. Kolory: pastele (jasne),takie jak: beż, łososiowy, różowy, brzoskwiniowy, waniliowy, zieleń morska.

typ urody delikatna wiosna

-WIOSNA CIEPŁA, charakteryzuje się brakiem chłodnych tonów. Oznacza to, że ma ciepłą karnację, oczy i włosy. Może posiadać złote piegi. Kolory: khaki, brązowy, turkusowy, granatowy, morski, słoneczny (intensywny) żółty.

typ urody ciepła wiosna

-WIOSNA CZYSTA, charakteryzuje się wielością kontrastów. Ma jasną karnację, bez szarych pigmentów. Posiada włosy w kolorze miodowego blondu (złotawy odcień) lub orzechowego brązu oraz ciepłe oczy zielone, brązowe, turkusowe. Kolory: bardziej intensywne, np. morski, turkusowy, łososiowy, chabrowy.

typ urody czysta wiosna

LATO

LATO to typ urody, który możemy podzielić na: jasny, chłodny, zgaszony/oliwkowy.

-LATO JASNE jest podobne do JASNEJ WIOSNY. Charakteryzuje się świetlistymi, blond włosami (również w nutami popielatymi). Cera jest zimna i szarawa (jasna), z jasnymi oczami (niebieskie i zielone). Kolory: pudrowy róż, jasny żółty (cytrynowy), liliowy, miętowy, wrzosowy.

typ urody jasne lato

LATO CHŁODNE charakteryzuje się cerą w kolorze chłodnego beżu i szarymi (szaroniebieskimi oczami). Posiada włosy w kolorze mysiego blondu (często z refleksami od słońca). Chłodne lato jest bardziej wyraziste od poprzedniczki. Kolory: granatowy, różowy, khaki, morski, lawendowy, ciemnoczekoladowy, ciemnoszary.

typ urody chłodne lato

LATO ZGASZONE posiada jasny, oliwkowy kolor cery. Może mieć ona szarawy odcień. Jeśli chodzi o oczy, zgaszone lato ma je piwne lub brązowe. Włosy natomiast są jasno lub średnio brązowe. Nie znajdziemy tu dużych kontrastów. Kolory: grafitowy, pudrowy róż, czerwień (winna), jasny brąz (cappuccino).

typ urody zgaszone lato

JESIEŃ

Typ urody JESIEŃ, możemy podzielić na podkategorie: ciepłą, zgaszoną i głęboką.

-JESIEŃ CIEPŁA jest zbliżona do wiosny (również ciepłej). Kolory jesieni są jednak bardziej zdecydowane i „płomienne” i ciepłe. Ciepła jesień posiada włosy rude, o różnych odcieniach. Charakteryzuje się oczami brązowymi, jasną i porcelanową karnacją. Trzeba przyznać, że nie wygląda korzystnie w chłodnych odcieniach. Kolory: mocne, ciepłe: żółty pomidorowy, pomarańczowy, łososiowy, ceglany, khaki, czerwień (makowa).

typ urody ciepła jesień

-JESIEŃ ZGASZONA jest nieco „szara” i podobna do chłodnego lata. Charakteryzuje się włosami w kolorze mysiego blondu lub jasnego brązu. Jej oczy są chłodne i mają zgaszony odcień. Kolory: oliwkowy, khaki, czekoladowy, kasztanowy, ceglany.

typ urody zgaszona jesień

-JESIEŃ GŁĘBOKA to ciepłe barwy, charakteryzujące się głębią. Włosy, cera i oczy głębokiej jesieni są ciemne i „latynoskie”. Kolory: oliwkowy, khaki, czekoladowy, bakłażanowy, ciepły beż, orzechowy.

typ urody jesień głęboka

ZIMA

Typ urody ZIMA, dzieli się na: czystą, chłodną i głęboką.

-ZIMA CZYSTA to nasycone barwy, zarówno włosów, skóry jak i oczu, w chłodnych odcieniach. Mogą się również pojawiać pękające naczynka. Taki typ urody wygląda świetnie w kontrastowych barwach. Kolory: czarny, biały, intensywny żółty, fuksjowy, granatowy.

typ urody czysta zima

-ZIMA CHŁODNA jest typową „Śnieżką”. Charakteryzuje się różowo-beżowym, chłodnym odcieniem skóry. Ma szare lub szaroniebieskie oczy i czarne włosy. Bardzo źle wygląda w kolorach zgaszonych. Kolory: biały, szary, turkusowy, granatowy, fuksjowy, fioletowy.

typ urody chłodna zima

-ZIMA GŁĘBOKA ma śródziemnomorski lub południowy typ urody. Oznacza to, że posiada ciepły kolor cery, czarne i ciemnobrązowe włosy oraz oczy. Kolory: krwista czerwień, czarny, biały, czekoladowy brąz, szmaragdowy.

typ urody głęboka zima

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code