Kombinezon damski na co dzień i nie tylko

kombinezon damski wieczorowy

Kombinezon damski to elegancki i stylowy element garderoby. W kolekcjach projektantów znajdziemy kombinezony wieczorowe, wakacyjne wzorzyste kombinezony letnie czy modne kombinezony w lekko sportowym stylu, dobre na co dzień. Jaka jest historia kombinezonu? Jak nosić ten element garderoby, żeby zawsze wyglądać doskonale?

Kombinezon łączy zalety sukienki i spodni. Jest jednocześnie kobiecy, zwiewny i elegancki, a przy tym wygodny. Może wiele odsłaniać, jednocześnie zakrywając. Jest to dobry wybór, gdy z różnych przyczyn nie chcemy zakładać sukienki, ale pragniemy wyglądać wyjściowo.

Kombinezon, jako jednoczęściowy element garderoby, jest praktyczny oraz ma przy tym bardziej elegancki charakter – niż np. połączenie bluzka + spodnie. Na ważne wyjścia możemy zatem z powodzeniem ubrać kombinezon damski wieczorowy. Na wakacjach zamiast sukienki sprawdzi się letni zwiewny kombinezon plażowy – np. w kwiaty lub w etniczne wzory. Takie ubranie lepiej nadaje się np. do jazdy na rowerze czy rolkach, ponieważ jest z oczywistych względów bardziej praktyczne niż letnia sukienka.

Kombinezon na wesele?

Obecnie kombinezon damski wieczorowy jest coraz częściej wybierany w roli garderoby na przyjęcia weselne. Jako ekskluzywna odzież damska, markowy kombinezon może być równie elegancki, co luksusowa sukienka. Jednocześnie jest to wybór dla kobiet pewnych siebie, nowoczesnych i lubiących się wyróżniać. Możesz też zlecić uszycie kombinezonu krawcowej lub wybrać prosty model ze zwykłego sklepu sieciowego. Niezależnie od tego czy będzie to markowa odzież, czy też niekoniecznie – dobrze skrojony i dopasowany do sylwetki kombinezon wieczorowy będzie prezentował się doskonale.

Z fabryki na salony – historia kombinezonu

Kombinezon nie zawsze był eleganckim elementem damskiej szafy. Początkowo było to ubranie zakładane przez mężczyzn do pracy – w fabrykach, na budowach, w warsztatach itp. Podczas pierwszej wojny światowej, gdy mężczyźni byli wysyłani na front, ich obowiązki musiały przejmować kobiety. Wówczas panie zaczęły zakładać odzież roboczą. Kombinezon trafił do ich codziennego wyposażenia, jednak nie była to jeszcze w żadnym wypadku ekskluzywna odzież damska.

Po wojnie rozpoczął się proces emancypacji. Panie nabrały siły i pewności siebie oraz zaczęły walczyć o równouprawnienie. Kombinezon przejął początkowo funkcję wygodnego stroju sportowego, a następnie stał się eleganckim ubiorem dla odważnych kobiet. Panie zostały uwolnione ze sztywnych ram, jakie dotąd dyktowała moda, a przodowała im Coco Chanel – między innymi ze swoja kolekcją kombinezonów.

Obecnie kombinezon damski to nic zaskakującego, choć wciąż jest bardziej oryginalny niż sukienka. Różne jego odsłony i warianty znajdziemy w kolekcjach znanych projektantów, a także w modnych butikach i sklepach sieciowych. Kombinezony z kolekcji premium oraz markowa odzież damska dostępne są między innymi w sklepie internetowym Ubierzsie.com w outletowych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code