Moda polska

moda polska

Światowy styl z reguły kojarzymy z kultowymi na całym świecie nazwiskami. A w tym samym czasie w pobliżu mamy marki, które skutecznie zdobywają świat swoimi innowacyjnymi pomysłami.

Polska moda, pomimo tego, co mogłoby się wydawać, ma się doskonale. I bynajmniej nie chodzi tu o centralnie zarządzane przedsiębiorstwo założone niedługo po wojnie. Mowa jest o markach, które dłużej lub krócej hipnotyzują tysiące ludzi. Dzięki nim moda polska nie tylko depcze po piętach światowym trendom, ale zdarza się tak, że bierze udział w ich tworzeniu.

Prawie każda osoba umie wymienić kilku polskich projektantów, których projekty są prezentowane na światowych wybiegach i odnoszą ogromne sukcesy. Jednak tym razem nie będzie mowy o nich, tylko o przedsiębiorstwach, które kojarzymy, ale zwyczajnie nie mamy pojęcia o ich pochodzeniu.

Francuski styl prosto z Radomia

Boca, bo to o niej mowa, to rodzinna firma powołana do życia w Radomiu. Jej ubrania możemy znaleźć w wielu wykwintnych sklepach. Boca, używając materiały wysokiej jakości, kreuje luksusową odzież i galanterię. Marka Boca już długo jest stałym gościem światowych targów mody i od początku osiąga na nich duże sukcesy. Ogromny zachwyt, szczególnie jeśli chodzi o galanterię Boca, budzi bezspornie dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Wobec tego nie zaskakuje fakt, że Boca jest uznawana za jednego z najbardziej nadzwyczajnych producentów rzeczy ze skóry.

moda polskaNaturalne arcydzieła

Właśnie tak, w ogromnym skrócie można podsumować to, co można podziwiać w ofercie Ancory. To firma, która od niemal trzydziestu lat buduje swoje doświadczenie w projektowaniu kobiecej odzieży. Wszystko, co zostało opatrzone znakiem Ancory, zaprojektowano z oryginalnych, naturalnych włókien. Dwa razy w ciągu każdego roku Ancora aktualizuje swoją nową kolekcję, a w niej ubrania w dowolnych rozmiarach. Przez to każda pani, która chce nosić się luksusowo i w zgodzie z bieżącymi kierunkami w modzie, odszuka coś dla siebie.

Nazwy wprowadzające w błąd

Bywa tak, że trudno nam zidentyfikować firmę jako polską, ze względu na jej… nazwę. Taki kłopot może mieć sporo osób, kiedy po raz pierwszy spotkają się z firmą Féria. Choć może się wydawać inaczej jest to młode, bo powołane do życia na początku tego wieku roku, przedsiębiorstwo z Łodzi. Lokalizacja nie przypadkiem odwołuje się do wiekowych tradycji przemysłu włókienniczego w Polsce. Choć nie działa długo, Féria nieraz odnalazła się w świecie mody dzięki twórcom mody, którzy tworzą zachwycające oryginalnością, damskie ubrania. Férii nie sposób zarzucić odtwórczość. Delikatny styl odzieży, często współgrający z niezwykle bogatymi zdobieniami składa się na nietypowość projektów marki Feria.

Grunt to komfort

Z takiego założenia wyszła Aneta Banasik, właścicielka firmy Anataka. Choć dopiero od niedawna obecna na rynku, Anataka ma coraz większe grono zwolenniczek. To przez to, że stroje spod znaku Anataki są odpowiedzią na poszukiwany od lat kompromis pomiędzy elegancją i komfortem. Wśród ubrań firmy dla siebie odszuka coś każda kobieta, dla której ważne jest nie tylko to, jak się prezentuje, ale też to, czy czuje się komfortowo w swoich ubraniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code