Od rękawiczek do Trussardi Jeans

rękawiczki skórzane

Może kojarzysz logo Trussardi, na którym widnieją dwa Greyhoundy? Jeśli tak, to już pewnie domyślasz się, o kim będzie dzisiejszy wpis. Jeśli nie, to możesz się lepiej przyjrzeć – niektórzy widzieli je po sto razy, a i tak nie powiedzą, że widzą tam… psy w typie chartów. W każdym razie dzisiejszy wpis będzie nie tyle o samej marce, a o Nicola Trussardi – człowieku, bez którego na pewno nie byłoby tego logo. Być może gdyby nie on, dziś już nie słyszelibyśmy o tej marce.

Era skórzanych rękawiczek

Sam dom mody Trussardi założył dziadek Nicola, Dante Trussardi. Zrobił to na początku drugiej dekady XX wieku. Dante Trussardi zaczął od produkcji rękawiczek i przez lata była to główna działalność firmy. Nawet nie przez lata, ale przez całe dekady – skórzanymi rękawiczkami w Trussardi zajmowano się aż do lat 70.

W żaden sposób jednak nie można dezawuować rękawiczkowego biznesu. To nie były byle jakie okrycia rąk. U Trussardich swoje zamówienia realizowała włoska armia. Samo to pokazuje, ze nie była to mała fabryczka dla okolicznych mieszkańców. Jednak z czasem marka zmieniła swój profil. Ewolucję, jaką przeszła przez te sto lat z górką, najlepiej obrazuje to, że dziś już nikt nie kojarzy Trussardi wyłącznie z rękawiczkami.

trussardi jeansCzas Nicola Trussardi

Dla firmy przełomowymi okazały się lata 70. Właśnie wtedy, w dwa lata po skończeniu studiów z zakresu ekonomii i marketingu, Nicola Trussardi zaczął działać w rodzinnej firmie. Jej całość przejął niecałą dekadę później, po śmierci swojego ojca.

Po tym, jak Nicola dokonał kosmetycznej zmiany wprowadzając nowe logo firmy w 1973 roku, postawił na zmiany większe. Jego pierwszym poważnym krokiem było wprowadzenie kolekcji skórzanych kurtek. W jednym z wywiadów powiedział, że czuje, że to już zmierzch rękawiczek.

Od rodzinnej firmy do międzynarodowego przedsiębiorstwa

Nie trzeba było długo czekać na taką zmianę. Wystarczyła dekada, żeby rodzinna firma produkująca rękawiczki stała się znaną na całym świecie marką. 120 sklepów na całym świecie, przygotowywanie strojów na prestiżowe, międzynarodowe imprezy. Wszystko to za sprawą człowieka, który zrozumiał, że trzeba zmienić kierunek.

Trussardi Jeans, Trussardi Junior – mogło ich nie być

Niestety, Nicola Trussardi zmarł młodo, bo w wieku 56 lat i nie dożył takich kolekcji jak chociażby Trussardi Jeans. Jednak nie sposób nie dostrzec, że gdyby nie on, w ogóle nie byłoby dziś o nich mowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code