Panowie! Kiedy pokochacie modę zrozumiecie, o co jej chodzi

trendy w modzie męskiej

Moda rządzi się swoimi prawami, a trendy zmieniają się z sezonu na sezon. To często powtarzane zdania, które jednak bardzo obrazowo opisują świat branży modowej oddając jej charakter. Gdyby zapytać przypadkową osobę, o to czy zna obecnie panujące trendy zapewne odpowie, że nie. Trochę bardziej obyty z modą człowiek (ale nadal nie znawca), będzie w stanie wymienić kilka trendowych elementów, na które natknął się przechodząc przez galerię handlową, oglądając program urodowo-modowo-rozrywkowy czy przerzucając strony w kolorowym czasopiśmie lub na portalach internetowych. Jednak sposób, w jaki będzie ubrany niekoniecznie będzie odzwierciedlał jego wiedzę na temat trendów, na co wpływ może mieć wiele czynników, jak na przykład brak pieniędzy na co sezonową wymianę garderoby, nie przywiązywanie uwagi do rodzaju noszonych ubrań, preferowanie wygody ponad modę czy po prostu brak zrozumienia i utożsamiania się ze światem mody. Natomiast oprócz totalnych modowych ignorantów (co wcale nie oznacza nic złego) i półignorantów (będących nimi z własnej woli lub też ze względu na okoliczności), istnieją także ludzie, którzy modę kochają, dla których jest ona czymś więcej niż tylko stertą dziwacznych ubrań, którzy za pomocą mody wyrażają siebie i spełniają się artystycznie. Nie mówię tu o projektantach czy właścicielach największych marek modowych, ale o zwykłych ludziach, którzy dostrzegają i potrafia wykorzystac trendy w swój unikalny sposób. Tak samo nie mam na myśli wszelkiego rodzaju celebrytów, którzy jedynie dla zyskania popularności czy po prostu dla pieniędzy zakładają ubrania z najnowszych kolekcji nie zwracając nawet uwagi na to, czy dany strój w ogóle pasuje do ich wieku, figury, urody itp. Nie jest sztuką założyć na siebie pierwszą lepsza rzecz, która obecnie traktowana jest w kategorii trendu, za to sztuką jest nosić trendy z głową, dopasowując je pod siebie, tak aby być dobrze i stylowo ubranym, a nie przebranym.

Kto kreuje trendy?

W branży modowej, co pół roku odbywają się pokazy największych domów mody na świecie, gdzie prezentowane są trendy na nadchodzące sezony. Wydarzenia te nazywane są Fashionweekami i mają miejsce między innymi w Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku czy Londynie, a obecność tam, dla osób pasjonujących się modą jest niczym spełnienie marzeń. Pokazy te przyciągają liczne gwiazdy zarówno ze świata mody, filmu i biznesu, a cała otoczka związana z przygotowaniami i samymi prezentacjami jest niezwykle kosztowna i starannie wykonywana. O trendach na dany sezon decydują największe domy mody, takie jak Prada, Dior, Chanel czy Dolce & Gabbana. Od tego, co sławni i uznani projektanci zaprezentują na wybiegu zależy to, czego możemy się potem spodziewać zobaczyć na sklepowych manekinach. Jednak wyłącznie w tak zwanych showroomach najlepszych marek można znaleźć dokładnie te rzeczy, które zaprezentowano na wybiegu, natomiast pozostałe sklepy sieciowe oferują jedynie ubrania wzorowane na tych z pokazów mody lub zainspirowanych zaprezentowanymi trendami. Oczywiście znajdą się także sprzedawcy, w których ofercie znajdziemy asortyment kropka w kropkę, jak z wybiegu, ale o nieporównywalnie gorszej jakości materiałów i wykonania, a więc po prostu najzwyklejsze podróbki, których kupować, a tym bardziej nosić, nie należy.

Zmieniając strój zmieniasz także siebie

trendy w modzie męskiejTrendy w modzie damskiej, jak i męskiej prezentowane są, co roku w dwóch kolekcjach – wiosna/lato i jesień/zima. O ile u kobiet poczucie stylu i chęć noszenia modnych strojów jest w wielu przypadkach oczywista, tak u mężczyzn kwestia ta nie leży wśród priorytetów. Oczywiście nie znaczy, to że przeciętny mężczyzna wygląda źle, ale na pewno mógłby wyglądać lepiej. Z tego względu warto zaznajomić się z męskimi trendami przypisanymi do obecnego sezonu jesienno/zimowego, a jest ich wiele i chociaż często powtarzają się one w stosunku do sezonów ubiegłych, to jednak zazwyczaj są obierane w nieco inny sposób. Mnogość występujących w danym sezonie trendów pozwala na znalezienie przez każdego czegoś dla siebie, tak by czuć się pewnie i komfortowo w noszonych ubraniach, ponieważ nasz ubiór nie tylko mówi wiele o nas, ale także pomaga zwiększyć pewność siebie i polepszyć ogólne samopoczucie. Oczywiście odpowiedni ubiór.

Trendy w modzie męskiej na sezon zimowy 2017/2018

trendy w modzie męskiejPodstawowym elementem sezonu zimowego, który na pewno wyróżnia tę porę roku na tle innych jest okrycie wierzchnie. Trendem w tej sekcji są puchowe kurtki i płaszcze. To wyjątkowo dobry kierunek w modzie, ponieważ łączy w sobie styl i użyteczność, gdyż puchowe wypełnienie zapewnia ciepło, a jeżeli dodatkowo takie okrycia wpisują się w obecnie panujące trendy to spokojnie możecie nazywać się stylowymi. Powrócą również futra, kurtki typu bomber czy dwurzędowe płaszcze.Dla mężczyzn chcących swoim ubiorem zwrócić uwagę innych, ale w sposób modny, a nie przerysowany jest łączenie tych samych kolorów, tkanin, tekstur i deseni, czyli tworzenie kompletów z dwóch części garderoby o takiej samej charakterystyce, jak na przykład jeans-jeans. Dwa materiały charakteryzujące trendy w modzie męskiej na ten sezon to sztruks i skóra, noszone jako pojedyncze elementy stroju lub tworzące przed chwilą wspomniane komplety (o ile się odważysz!). Również zwolennicy klasyki i elegancji znajdą w sezonie zimowym coś dla siebie, ponieważ także do tradycyjnych biznesowych stylizacji wkradnie się element modowy w postaci powrotu trendu z lat 90. czyli szerokich garniturowych spodni i luźnych koszul. Wzorem sezonu zimowego jest krata, która utrzymuje się już dobre kilka sezonów. Dla tych panów, którzy lubią bawić się modą polecam łączenie różnych typów i kolorów krat w jednej stylizacji, byle z wyczuciem. Jeżeli chodzi o najbardziej trendy kolory tego sezonu to należy przywołać czerwień, pomarańcz i khaki. Natomiast top elementem garderoby, często przez mężczyzn niedocenianym lub wywołującym pewne obawy, aktualnie jest golf – każdej grubości, noszony do wszystkiego, stylizowany na różne sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *