Versace – włoskie imperium

Koszula Versace

Historia domu mody Versace zaczyna się w niewielkim, malowniczym włoskim miasteczku, gdzie wraz z rodziną, mieszka chłopiec o imieniu Giovanni. Od najmłodszych lat z zafascynowaniem obserwuje pracę swojej matki i wraz z wiekiem, chłonie całą jej wiedzę dotyczącą sztuki krawieckiej. W niedługim, czasie postanowi zostać prawdziwym projektantem, by wiele lat później stworzyć potężne imperium sygnowane jego nazwiskiem, które pomimo jego nagłej śmierci w 1994 roku, przetrwa aż po dzisiejsze czasy.

Narodziny geniusza

Gianni Versace był bardzo utalentowanym, ale przy tym niesamowicie kontrowersyjnym projektantem, który bez wątpienia przyczynił się do stworzenia niepowtarzalnego stylu glamour lat 90-tych. Wydawałoby się zatem, że narodzinom jego niezwykłego geniuszu, towarzyszyło równie zjawiskowe wydarzenie. Mimo to, początek jego fascynacji modą i chęci jej kreowania, jest bardzo zwyczajny. Nawet zbyt banalny, jak na historię powstania tak niezwykłego domu mody.
Gianni urodził się pod koniec pierwszej połowy dwudziestego wieku, w niewielkim miasteczku Reggio Calabria, jako syn zawodowej krawcowej. Już od małego, miał zatem okazję podglądać podglądać swoją matkę przy pracy i pomagać jej w prowadzeniu pracowni oraz niewielkiego sklepu z bielizną. Od najmłodszych lat był bardzo pojętnym uczniem, a co więcej, wykazywał niezwykłą fascynację wobec szycia własnych projektów. W wieku dziesięciu lat, uszył swoją pierwszą suknię i tym samym, zapieczętował swój przyszły los. Pasja oraz miłość do krawiectwa, czerpana dzięki matce sprawiły, że Gianni miał okazję stworzyć coś wielkiego. Rodzinny dom mody Versace.

Pierwsze kroki

koszula versace buty Chociaż to właśnie geniusz i pasja Gianniego była motorem napędowym dla historii Versace – jako marki – prawdziwym zwrotem akcji stał się jego wyjazd do Mediolanu. W roku 1974 podjął się zlecenia na zaprojektowanie kolekcji dla jednego z większych właścicieli włoskiego przedsiębiorstwa włókienniczego. W ciągu następnych paru lat, pracował jako wolny strzelec, projektując i szyjąc dla innych przedsiębiorców, tym samym zdobywając coraz to większe doświadczenie. To właśnie one przeważyło o decyzji stworzenia własnego własnego imperium modowego, sygnowanego jego nazwiskiem. W 1978 roku, marka Versace oficjalnie prezentuje swoją pierwszą kolekcję kierowaną dla kobiet, która ma miejsce w mediolańskiej Galerii Sztuki. Od samego początku, ubrania tworzone przez Gianniego podbijają serca wielu odbiorców, czyniąc tym samym nową markę, jedną z najsłynniejszych i najważniejszych w świecie mody. Już wkrótce koszula Versace stanie się kultowym, obowiązkowym elementem każdej szafy.

Sukienki, paski, koszula Versace

Dom mody Versace jest wyjątkowym przedsiębiorstwem, które od samego początku było tworzone nie tylko przez samego Gianniego, ale również przez dwójkę jego rodzeństwa – Donatellę oraz Santo. Rodzeństwo bez większych problemów, podbiło serca wielu osób, tworząc tym samym jedną z bardziej rozpoznawalnych marek na świecie.
Versace często było określane jako marka projektująca rzeczy „Rock’n’Roll”. Określenie to wiązało się z faktem, iż Versace szyło dla wielu sławnych klientów. Między innymi dla Eltona Johna, Michaela Jacksona, Davida Bowiego i wielu innych. Koszula Versace, stylowe paski z niezwykłym logiem marki, odlotowe marynarki o nietypowym nadruku, stały się symbolem prestiżu oraz sukcesu. Dom mody Versace zdecydowanie nie próżnował i każdą ze swoich kampanii promocyjnych, starało się podeprzeć najsławniejszymi nazwiskami współczesnej popkultury. Na wybiegach, jak i w kampaniach reklamowych, Versace współpracowało z najsławniejszymi sławami modelingu lat 90-tych – Cindy Crawford, Claudią Schiffer, Kate Moss, czy Naomi Campbell. To również ich obecność przyczyniła się do tak znacznego rozrostu firmy.
koszula Versace witrynaNiestety, dynamiczny rozwój rodzinnego domu mody Versace, został zaburzony przez nagłą, tragiczną śmierć Gianniego. W roku 1997 Projektant został przypadkowo zamordowany na schodach własnego domu w Miami przez seryjnego mordercę. Był to wielki cios dla całego przedsiębiorstwa Versace, prowadzącego je rodzeństwa Gianniego oraz świata mody. Jednak pomimo tej okrutnej straty, marka Versace nie zawiesiła swojej działalności. Donatella oraz Santo Versace, postanowili nadal kontynuować założoną przez brata działalność.
Dziedzictwo Gianniego jest obecnie nadal jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ich charakterystyczne ubrania, a także współpraca z największymi sławami sprawiają, że nie można zapomnieć o wyjątkowym geniuszu Giovanniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *