Vito Vergelis – płaszcze z Włoch?

vito vergelis płaszcze

Marka Vito Vergelis pewnie jest marką, którą prawdopodobnie znasz całkiem nieźle, bo ubrania, które produkuje, potrafią zachwycić i przyciągają spojrzenia. Jednak czy wiesz, że choć nazwa przywodzi na myśl europejską stolicę mody, to ubrania produkowane są w Polsce?

Zgadza się – to właśnie u nas powstała i produkuje swoje oryginalne stroje firma Vito Vergelis. Płaszcze, sukienki i wszelkie dostępne tam kreacje były zaprojektowane i uszyte w Polsce. Co więcej, choć sama marka pojawiła się na rynku całkiem niedawno, bo już w XXI w., to jej historia jest o wiele dłuższa i sięga czasów powojennych.

vito vergelis sklep internetowyPoczątki w XX wieku

Vito Vergelis to tylko kontynuacja długiej, modowej opowieści, która zaczęła się ponad 60 lat temu. W 1955 roku swoją działalność rozpoczęły Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Moda”. Tam projektowano i szyto ubrania dla wszystkich – młodszych i starszych dzieci, kobiet i mężczyzn. Zakłady Przemysłu Odzieżowego przetrwały upadek PRL-u, by na przełomie wieków przekształcić się w spółkę „Moda Wrocław”. Właśnie wtedy rozpoczęto szycie pod szyldem Vito Vergelis. Od tego momentu stroje były dedykowane – produkowano je wyłącznie z myślą o kobietach.

Nieśmiertelny styl

Ubrania tej polskiej firmy, moim zdaniem, zasługują na uwagę ze względu na ich ponadczasowy styl. Nie sposób przeoczyć klasycznej elegancji, którą uzupełniają modne w konkretnym czasie dodatki przygotowane w projektach Vito Vergelis. Płaszcze i sukienki, które pojawiają się w kolejnych sezonach, można nosić dłuższy czas bez obaw o to, że ich kroje się zdezaktualizowały.

Gdzie znaleźć Vito Vergelis?

Nie przejmuj się, jeśli w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie umiesz znaleźć ubrań sygnowanych Vito Vergelis. Sklep internetowy jest równie dobrym miejscem do zrobienia zakupów. Dodatkowo, każde ubranie znajdziesz w jednym miejscu i nie będziesz musiała odwiedzać 10 butików sprawdzając, czy któryś z nich przypadkiem nie posiada innego kroju sukienki Vito Vergelis. Sklep internetowy to też dobrze miejsce do poszukiwania promocyjnych cen – każdą z nich będziesz miała na wyciągnięcie ręki i bez trudu porównasz najkorzystniejsze dla ciebie oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code