Za co kochamy markowe ubrania

Temat, który dotyczy nie tylko kobiet, choć większą miłością do rozpoznawalnych logo pała przeważnie płeć piękna. Firmowa torebka, luksusowe buty czy sukienka od projektanta. Która z nas nie chce mieć ich w swojej szafie? Nawet jeśli nikt nigdy nie dowie się, co widnieje na metce, dla nas ubranie będzie wyjątkowe. Co o tym decyduje i czy jest to wyłącznie próżność, czy może jednak coś więcej?

Pozornie dwie podobne letnie sukienki. No właśnie. Pozornie. Jedna pochodzi jednak ze zwykłej sieciówki, druga z luksusowej limitowanej kolekcji znanego projektanta. Czym różnią się między sobą oprócz logo na metce? I czy w ogóle różnią się czymś istotnym?

Wszystko zależy od jakości ubrania z tak zwanej sieciówki, bo wiadomo, że nie każdy sklep utrzymuje podobną jakość. Weźmy jednak pod uwagę typowy, przeciętny sklep o średniej renomie. Na początek kwestia stylu. Czy taka odzież jest mniej modna, wygląda gorzej? Raczej nie. Tutaj nie ma się co oszukiwać. Znane sieciówki oraz popularne marki ze średniej półki cenowej inspirują się trendami, które są wyznaczane przez projektantów. Możesz zatem wyglądać modnie, ubierając się w tanim butiku. Twój wygląd bardziej uzależniony będzie od twojego gustu i jeśli ktoś potrafi dobrze się ubrać, zrobi to nawet za naprawdę niewielkie pieniądze.

Tym, co wyróżnia poszczególnych projektantów, może być zaś ich indywidualny styl – choć i ten również bywa kopiowany. Jeśli wszak jesteś artystyczną duszą i interesujesz się modą, prawdopodobnie uchwycisz autentyczność oraz docenisz możliwość wyznaczania trendów. Wówczas styl wyróżniający poszczególne kolekcje projektantów może robić na tobie wrażenie.

Co z jakością? Czy markowe swetry, dżinsy, torebki, faktycznie są bardziej wytrzymałe? Tu znowu wszystko zależy od konkretnej marki, jednak biorąc pod uwagę typową sytuację, firmowa odzież jest bardziej porządna od niemarkowej. Szczególnie odzież prestiżowych projektantów szyta jest z drogich, najlepszych gatunkowo materiałów. W limitowanych kolekcjach możemy znaleźć także na przykład ubrania z np. z ręcznie robioną koronką czy ręcznie malowanym malowanym jedwabiem. Zwróćmy uwagę, że wiele popularnych ogólnodostępnych sklepów sieciowych oferuje odzież szytą w chińskich fabrykach. Ubrania luksusowych marek są szyte w krajach, z którymi utożsamiani są poszczególni projektanci.

Ostatnia motywacja, którą kierujemy się przy zakupie markowego ubrania czy dodatku, to poczucie luksusu. Niektórzy po prostu lubią wiedzieć, że mają na sobie dobre ubranie. Taka świadomość dodaje im pewności siebie i pozwala czuć się bardziej elegancko, prestiżowo czy modnie. Tego rodzaju nastawienie nie jest jednak wspólne dla wszystkich. Markowe swetry, torebki czy buty warto wybierać głównie ze względu na ich jakość, czyli sposób wykonania i gatunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code