Zakupowy szał – markowe torebki

markowe torebki

Liczba torebek w damskiej szafie jest ściśle związana z pojawiającymi się od czasu do czasu potrzebami robienia zakupów. Podobną funkcję mają chyba tylko buty. Nie oszukujmy się – kupno nowej torebki potrafi poprawić humor na dłuższy czas.

Pytanie tylko, jak ma być ta torebka. Często zdarza się, że zakupowe szaleństwo kończy się nie do końca trafionymi i nie do końca potrzebnymi zakupami. Zwykle kuleje albo dopasowanie do reszty garderoby, albo jakość produktów. Ta ostatnia często nie domaga, gdy sięgamy po rzeczy dość impulsywnie, bez przyjrzenia się im. Na szczęście i na to jest rada. Wystarczy znaleźć producentów, których rzeczy zawsze są wykonane w sposób staranny i ograniczać się to produktów z ich znakami.

Jak sprawdzić, czy markowe torebki są wysokiej jakości

Warto sięgać po markowe torebki. Jednak niezależnie od producenta dobrze jest spędzić trochę czasu i przyjrzeć się rzeczom sygnowanym przez poszczególne firmy. Najlepiej, żeby to nie działo się w czasie ogromnej potrzeby kupienia sobie czegoś, bo wtedy można się sfrustrować. W każdym razie, przy ocenie torebek warto sprawdzić kilka rzeczy:

  • jakość materiałów
  • jakość ściegu
  • zamki i zatrzaski
  • dodatkowe kieszenie
  • paski i ich zapięcia

Kolejne etapy

Jakość materiałów nie jest łatwa do oceny, kiedy tylko na nie patrzymy. Jeśli torebka jest skórzana, to minie trochę czasu, zanim okaże się, czy skóra jest wysokogatunkowa. Ale niezależnie od materiału wykonania, można go dotknąć, pognieść i sprawdzić, czy się nie odkształca.

markowa torebkaŚciegi należy sprawdzać poprzez chwycenie materiału po obu stronach szwu i delikatne naciągnięcie. Wtedy przekonasz się, czy szew jest równy, czy nie ma zbyt dużych przerw.

Suwaki sprawdzamy przez przynajmniej kilkukrotne zamknięcie. Trzeba zobaczyć, czy są odpowiednio, do końca i równo wszyte. Jeśli dane markowe torebki mają zatrzaski, to na samym początku sprawdźmy, czy trzymają dostatecznie mocno (ale nie na tyle, żeby nie móc sobie z nimi poradzić).

Następnie sprawdzamy, czy dana firma przygotowuje więcej, niż jedną przegródkę wewnątrz torebki. Oczywiście, jeśli jest to dla nas istotne. Tu dobrze jest przejrzeć każdą, zobaczyć, czy mają dodatkowe zapięcia, czy też mimo tego, że są, wszystkie rzeczy będą lądować w głównej przestrzeni torebki.

Ostatnia rzecz, którą możemy sprawdzić jeszcze przed podjęciem decyzji co do danego producenta, to paski. Trzeba zerknąć na ich obszycie, a także na zapięcia, które łączą je z torebką i na to, w jaki sposób działają.

Jeśli markowe torebki konkretnej firmy zdały ten pierwszy egzamin, to producenta można wrzucić na listę tych, których warto odwiedzać, kiedy przyjdzie ogromna ochota zakupu torebki. Oczywiście, przyjdzie też czas na test ostateczny, czyli na to, co dzieje się z torebką po dłuższym używaniu. Wtedy możliwe będzie zweryfikowanie pierwszej pozytywnej oceny.

Niestety, nie ma lekarstwa na przekonanie się zawczasu, czy dane markowe torebki będą pasować do garderoby. W tym przypadku lepiej zdać się na zdrowy rozsądek i zwrócić towar, który w przeciwnym razie jedynie zajmowałby miejsce w szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code