Znane polskie marki odzieżowe – to one podbijają świat!

Jeszcze kilka lat temu mówiło się o tym, że Polska posiada bardzo niewiele marek , które godnie reprezentowałyby nasz kraj za granicą i były naszą dumą. Szczególnie jeśli chodzi o rynek modowy. Zdecydowanie, mieliśmy z tym problem i każda osoba zajmująca się tym tematem zdawała sobie z tego sprawę. Przebicie się „do wyższych sfer” było wręcz niemożliwe, a łączyło się to z brakiem pomysłu na siebie (swoją markę), kłopotami z dystrybucją i zbyt słabymi działaniami promocyjnymi. No cóż, na szczęście czasy te minęły, a przed Polakami otworzyły się nowe możliwości.

Rozumiem przez to rozwój Internetu i mediów społecznościowych. W ciągu kilku lat, zyskaliśmy nieograniczone możliwości promocji swoich marek i docierania do najdalszych zakątków świata. Dzięki temu oraz ogromowi włożonej pracy, można obecnie stwierdzić, że znane polskie marki podbijają świat. Projekty naszych rodaków noszą największe i najbardziej wpływowe gwiazdy, ich konta na Instagramie czy Facebooku są obserwowane przez setki tysięcy ludzi na całym świecie, a najbardziej liczące się tygodnie mody regularnie zapraszają ich na pokazy. Poznaj marki, które obecnie robią furorę na świecie i sprawiają, że polska moda w końcu ujrzała światło dzienne.

Misbehave MISBHV

Krakowska marka, która obecnie znajduje się w rękach Natalii Maczek oraz Tomasza Wirskiego. Niewątpliwie, jest to jeden z najszybciej rosnących i najlepiej rokujących polskich brandów modowych, od wielu lat. DNA firmy opiera się na czerpaniu z polskich korzeni, dodając do tego odważne, nonszalanckie i ciekawe podejście do streetwearu. Ta mieszkanka powoduje niesamowity efekt, który zaczął być doceniany na świecie od kilka lat temu. MISBHV ma za sobą wiele pokazów na najważniejszych tygodniach mody, a ich ubrania noszą sławy takie jak Rihanna i Justin Bieber. Dodatkowo, pojawiają się w publikacjach w zagranicznych wydaniach „Vouge”. Gratulujemy i liczymy na więcej!

znane polskie marki źródło: elle.pl

Yeah Bunny

Kolejnym ciekawym konceptem, który powstał kilka lat temu, jest marka Yeah Bunny. Po pierwsze, cóż za chwytliwa i ciekawa nazwa! Założycielką jest Iwona Kuziora, która razem ze swoim zgranym zespołem, od wielu lat tworzy spójny obraz i komunikację marki.

„Nasza marka jest taka jak Ty, czyli #YBGirl. To dziewczyna pełna pasji, ciekawości świata, chęci na niekonwencjonalne projekty i żywe kolory. Celujemy w osoby odważniejsze niż Superman i bardziej kolorowe niż tęcza. Podbiliśmy serca nie tylko Polski, ale też Tokio, Nowego Jorku i wielu innych zakątków świata.”

Dziewczyny od początku swojej działalności wyróżniały się autorskimi i ciekawymi rysunkami, które umieszczały na swoich ubraniach. Ich projekty pojawiają się zarówno w zagranicznych wydaniach „Vouge”, są chętnie noszone przez blogerki i gwiazdy. Marka chętnie współpracuje ze światowymi gigantami (np. Rimmel, Coca-Cola), w celu stworzenia ciekawych produktów (niekoniecznie modowych).

znane polskie marki yeah bunnyźródło: yeah-bunny.pl

Local Heroes

Zupełnie nowe podejście do mody, odwaga, bezkompromisowość i niezwykła spójność w działaniach to słowa, które idealnie opisują markę Local Heroes. Wszystkie znane polskie marki mają „to coś”, jednak śmiem twierdzić, że firma założona przez Aretę Szpurę i Karolinę Słotę to perełka na polskim i światowym rynku. Marka odniosła niebywały sukces, dzięki swoim przemyślanym działaniom PR-owym. Założycielki wysyłając swoje ubrania do największych gwiazd, w najśmielszych snach nie myślały, że osoby takie jak Justin Biebier, Rihanna, Miley Cyrus, Kendal Jenner, Bella Hadid, Cara Delevinge czy Rita Ora, będą chętnie promować i regularnie nosić ich ubrania. Wszystko zaczęło się od sławnej już koszulki z napisem „Doing real stuff sucks”, którą z dumą eksponował Bieber. Jak wiadomo, w dzisiejszym świecie, rola influencerów i celebrytów jest ogromna. Dzięki temu, każdy prawie nastolatek na świecie, zapragnął posiadać ubrania Local Heroes, a sama marka stała się niezwykle popularna. Dodatkowo, z firmą współpracują takie wielkie brandy jak Disney czy Reebok.

znane polskie marki local heroes źródło: elle.pl

Magda Butrym

Świat nie słyszał o Magdzie Butrym jeszcze 5 lat temu. Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy polska projektantka, zdecydowała się założyć markę odzieżową, tzw. ready-to-wear. Ten brand zdecydowanie różni się od przedstawionych wyżej. Głównie ze względu na grupę docelową, sposób sprzedaży i styl. Założycielka jest absolwentką warszawskiej szkoły mody MSKPU i przez wiele lat pracowała dla polskiej marki luksusowej La Mania.

Magda Butrym stara się łączyć niesamowicie współczesny design ze specjalistycznym rzemieślnictwem. W skrócie, za pomocą swoich projektów chce podkreślać nowoczesność i indywidualny charakter każdej kobiety. Już rok po rozpoczęciu działalności, dzięki ciekawym projektom oraz kilku zbiegom okoliczności, projekty Magdy zalazły się w największych butikach na świecie. W 2016 roku Butrym trafiła do najbardziej prestiżowego sklepu internetowego Net-a-Porter. Dzięki temu, trafiła do elity światowych projektantów mody. Kolejnym sukcesem była współpraca z Kim Kardashian, która jest niezwykle wpływową influencerką. W 2017 roku, firma została zaliczona do trzech najlepiej sprzedających się modowych marek niszowych na świecie!

znane polskie marki magda butrym źródło: ewawojciechowska.pl

Te znane polskie marki podbijają obecnie świat mody. Oczywiście, jest ich nieco więcej, jednak na przegląd kolejnych zapraszam w przyszłości. Zdecydowanie polska moda zdobywa coraz większe uznanie na arenie światowej, z czego możemy być niesamowicie dumni. Jakie są Wasze ulubione polskie brandy modowe, w których widzicie potencjał? Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach.

Chcesz sprawdzić, jakie trendy będą królować w 2019 roku? Zobacz artykuł http://kolorowaszafa.com/najciekawsze-trendy-modzie-sezon-jesienno-zimowy-2018-2019/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code